Wprowadzenie

Konferencja pt.: "Nowa inicjatywa na północy dla operatorów ISP" ma na celu przedstawienie powstałego na początku 2014 roku klastra pod nazwą Północny Klaster ICT, jego cele oraz działania jakie podjęliśmy i zamierzamy w niedalekiej przyszłości zrealizować. Na stronie WWW klastra można już trochę więcej dowiedzieć się na temat tego, jakie tematy będziemy poruszać na zbliżającej się konferencji. Oprócz tematów związanych z Klastrem będzie mowa o regionalnej sieci województwa Warmińsko-Mazurskiego, infrastrukturze operatorów takich jak Hawe, Orange, Exatel, TK Telekom w województwach Warmińsko-Mazurskim i Podlaskim, dotacjach w perspektywie unijnej na lata 2014-2010, będą również wystawiać się dostawcy urządzeń telekomunikacyjnych.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji, że byli razem z nami 30.06.2014r.
w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym.


Podziękowania kierujemy do uczestników, którzy podpisali deklaracje przystąpienia do klastra PK ICT. Dziękujemy również przedstawicielom Urzędu Marszałkowskiego województwa Warmińsko-Mazurskiego za prezentacje na temat SSPW i Planu cyfrowego 2025, a także firmie You’ll za prezentację na temat „Marketing oferty. Dobre praktyki.” – te prelekcje wzbudziły najwięcej emocji.

Na konferencji obecni byli także wystawcy z branży telekomunikacyjnej: Mantar, iDEA4TEC, SEiT, Exatel, Hawe, ORSS, Spirnt, 
Procesy 5 oraz Falesia Systemy.

Mamy nadzieję, że właścicielom lokalnych firm telekomunikacyjnych z regionu Polski północno-wschodniej przybliżyliśmy możliwości wspólnego działania dla osiągnięcia pozytywnych rezultatów całej grupy.

Osobom, które chciałyby wypełnić ankietę dotyczącą konferencji udostępniliśmy wersję elektroniczną.

Dokumenty dotyczące przystąpienia do Północnego Klastra ICT zamieściliśmy na stronie www.

Wkrótce udostępnimy materiały video z konferencji na stronie www, poinformujemy Państwa o tym.

Aktualności

27.06.2014 r. – Informacja ! Osoby zainteresowane zwiedzaniem DATA CENTER Sprintu muszą posiadać przy sobie swój dowód osobisty. Podyktowane jest to procedurami bezpieczeństwa w obiekcie.
25.06.2014r. – Przypominamy ! Dziś ostatni dzień rejestracji uczestników w naszej konferencji. Wszystkich chętnych do przybycia prosimy o zarejestrowanie się za pomocą specjalnego formularza, pozwoli to nam przygotować niezbędne materiały oraz odpowiednią ilość miejsc dla każdego gościa.
24.06.2014r. - Ostatni mały lifting agendy i mamy już ją zamkniętą możliwe jednak drobne szlify ;).
23.06.2014r. – Firma Falesia Systemy partner konferencji dystrybutor urządzeń telekomunikacyjnych przedstawi swoją ofertę produktów na stoisku firmowym.
23.06.2014r. – Firma Mantar partner konferencji producent szaf telekomunikacyjnych przedstawi swoją ofertę produktów na stoisku firmowym.
18.06.2014r. – Firma Seit Partner konferencji przedstawi ofertę swojej firmy z rozbudowaną prezentacją spawarek marki SWIFT.
18.06.2014r. – Firma Sprint Partner konferencji oprócz prezentacji swoich produktów zaprasza uczestników konferencji do zwiedzania swojego Data Center w Olsztynie po zakończeniu konferencji. Będą mieli Państwo możliwość obejrzeć, gdzie będzie znajdował się węzeł wymiany ruchu – NiX.
16.06.2014r. – Partnerem naszej konferencji będzie firma iDEA4TEC produkująca Smart Bank - przenośne zasilanie, które znajduje zastosowanie w instalacjach lub testowaniu urządzeń o napięciu ok. 12V.
10.06.2014 - Nasza agenda na zbliżającą się konferencję powiększyła się o prelekcje operatorów Exatel, Hawe, Orange, którzy będą dostępni w naszym węźle NiX.
4.06.2014 - Jesteśmy w trakcie ustalania agendy na Konferencję, jak tylko prelegenci potwierdzą nam swoje prelekcje, to będziemy uzupełniać program konferencji, którą zaplanowaliśmy na 30 czerwca 2014 r.
1.06.2014 - Uruchomiliśmy stronę konferencji, już można rejestrować się na Konferencję "Nowa inicjatywa na północy dla operatorów ISP".